TAK SPĘDZAMY DNI W PRZEDSZKOLU

Przedszkole "Pluszowy Miś"

Rok szkolny 2015/2016

 


Kocham, Cię mamusiu- zabawy z mamą

więcej zdjęć w galerii - zapraszamy

 

 

 


Rodzinny pobyt w sali zabaw "Honolulu" w Pile

Więcej zdjęc w galerii - zapraszamy

 

 

 


Dbamy o zdrowie i zdrowo się odżywiamy

 

 

 


 Dzień ziemi u przedszklaków

 

 

 


 

 


 

Bawimy się powietrzem...

 

 

A w przedszkolu dzieje się... zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

 

 

Wizyta Pana Wójta w naszym przedszkolu

Dnia 23.02.2016 r. zerówkę odwiedził Wójt Gminy Wałcz, Pan Jan Matuszewski. Wizyta była celowa i zaplanowana, gdyż Pan wójt, jako osoba znana w naszym środowisku lokalnym zgodził się wziąć udział w akcji "Czytanie na dywanie ilustracja do przeczytanej bajki, wiersza dla dzieci- znani i lubiani czytają dla dzieci", poprzez, którą propagujemy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie rozwoju kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a także aktywnie uczestniczymy w programie realizowanym w naszej szkole "Czytam, poznaję, wiem", którego cel jest analogiczny do ministerialnego. Dzieci miały okazję wysłuchać bajki czytanej przez naszego gościa, jak również miały szansę porozmawiać z Panem Wójtem, poszerzyć swoją wiedzę na temat Jego zadań i obowiązków, które wykonuje w związku z pełnioną rolą. 

 

Zapraszamy do galeri zdjęć

 

  

 

PIERWSZA WIZYTA BRATKA

We wtorek 23.02.2016 r. do oddziału przedszkolnego wraz z Panią Joanną Wawszczyk "przybył" Bratek. Bratek to pacynka, która towarzyszy akcji "Czytam, poznaje, wiem"- mającej na celu rozwój kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Podczas pierwszej wizyty dzieci poznały postać Bratka, porozmawiały "z nim" i wymieniły się doświadczeniami związanymi z czytaniem książek. Na kolejną wizytę z Bratkiem już jesteśmy umówieni :)

 
 Witamy zimę w naszym przedszkolu i przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia.

Grudzień dla przedszkolaków zaczął się pracowicie. Rozpoczęliśmy miesiąc dekorowaniem sali elementami zimowymi oraz świątecznymi. Całą grupą ubieraliśmy choinkę. Czwartego grudnia odwiedził Nas Mikołaj, zaś siedemnastego odwiedziła Nas zaprzyjaźniona ze szkołą Pani Leśnik Magdalena Marchwant, która opowiadała przedszkolakom o konieczności dokarmiania zwierząt zimą. Jeszcze w tym samym miesiącu w przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne w grupie z udziałem rodziców oraz wspólne kolędowanie na sali gimnastycznej z wszystkimi uczniami naszej szkoły.

 

więcej zdjęć w galerii - zerówka pierwsze półrocze


 

 25.11.2015 r. w przedszkolu obchodziliśmy "DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA".
Z tej okazji odbywały się zabawy i konkursy związane z obchodzonym świętem. Tego dnia mieliśmy wyjątkowy poczęstunek.

więcej zdjęć w galerii - zerówka pierwsze półrocze

 

 

 


 

Dnia 30.10.2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka.
Uroczystość uświetniła obecność rodziców oraz Pani dyrektor Haliny Stachowiak, która pasowała dzieci na przedszkolaków. Zwieńczeniem całego dnia był słodki poczęstunek dla dzieci oraz przybyłych gości.

 więcej zdjęć w galerii - zerówka pierwsze półrocze

 


 

Dnia 31.10.2015 roku w naszym przedszkolu odbyła się zabawa Halloween.

Tego dnia dzieci brały udział w licznych konkursach, zabawie tanecznej oraz konsumowały "straszne " przekąski.  Wspólnie z nami spędzało czas kilka mam, za co serdecznie dziękujemy!!!

więcej zdjęć w galerii - zerówka pierwsze półrocze

 DZIEŃ Z POLICJANTEM

Dnia 15.09.2015 roku do przedszkola "Pluszowy Miś" w Gostomi przybyli funkcjonariusze policji w towarzystwie przedstawiciela straży gminnej i uroczej maskotki "MRÓWKI". Podczas spotkania były z Nami również dzieci z grupy "0". Dzieci utrwalały podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz poznały pozycję obronną, jaką należy przyjąć w razie ataku psa. Goście przygotowali dla przedszkolaków niespodzianki w postaci odblasków. Zwieńczeniem całego spotkania była wspólna fotografia.

 

  "WYPRAWA-POPRAWA"- akcja sprzątania świata również w naszym przedszkolu

W piątek 18.09.2015 roku przedszkolaki brały czynny udział w akcji sprzątania świata, ktorej tegoroczne hasło brzmiało "WYPRAWA-POPRAWA".
Dzieci tego dnia stały się "KRÓLAMI SPRZĄTANIA". Odpowiednio wyposażone   i zmotywowane sprzątały najbliższą sobie okolice, czyli szkolny plac zabaw oraz miejsca, którymi najczęściej spacerują. W sprzataniu pomagała nam, jak zawsze niezawodna Pani Krysia. Wszyscy szczęśliwi na zakończenie działań pro środowiskowych pobawiliśmy się na wysprzątanym placu zabaw. Angażując dzieci od najmłodzych lat w akcję sprzątania świata nie tylko włączamy je w życie szkoły, ale także uświadamiamy im, jak ważne jest dbanie o śrdowisko, w którym żyjemy.

 

KASZTANOBRANIE :D
24.09.2015 r.
Zbieraliśmy kasztany do kącika przyrody w naszej sali. Zbiory okazały się być bardzo owocne, a przy tym świetnie się bawiliśmy.

Rok szkolny 2014/2015

Dzień Dziecka 

W tym wyjątkowym dniu dzieci zostały zaproszone na bajkę filmową „Marta mówi”. Kolejną atrakcją było wspólne kolorowanie – mega kolorowanki.

Korzystając z pięknej pogody dzieci bawiły się w ogrodzie przedszkolnym. Wśród atrakcji, które sprawiły dzieciom ogromną radość były: rysowanie kredą po chodniku, malowanie twarzy, łowienie rybek, robienie baniek mydlanych, taneczne pląsy przy muzyce dla dzieci oraz wspólne zabawy ruchowe, z balonami, z chustą animacyjną.
Podczas zabaw dzieci miały przerwę piknikową na małą przekąskę.

 Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

Zapraszamy do galeri zdjęć


Witaj wiosno

W dniu 20.03.2015r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. Swoje umiejętności dzieci zaprezentowały przed przybyłymi gośćmi:  panią kierownik, rodzicami i rodzeństwem.

O godzinie 11.00  przedszkolaki wraz z rodzicami  zebrały się przed przedszkolem, by wyruszyć barwnym korowodem. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Wiosenne słońce przygrzewało i oświetlało roześmiane twarze uczestników. Wędrowaliśmy po okolicy z barwnymi kwiatami i radosnymi okrzykami.

Dzieci pożegnały Marzannę - Zimową Pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę.

Niezwykła atrakcja czekała na dzieci, które zostały zaproszone na ognisko, pieczone kiełbaski i słodkie  niespodzianki.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom i Państwu Małolepszym  za wykonanie Marzanny  oraz zaproszenie na ognisko.

Zpraszam do galeri zdjęć 

Dzień dziewczynek

 

Oficjalnie Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca. W tym roku jednak ta data wypada w niedzielę, dlatego też uroczyste obchody tego święta w Przedszkolu „ Pluszowy Miś” zaplanowano na poniedziałek.

 Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu męska część przedszkolaków przygotowała dla dziewczynek moc niespodzianek: były wspólne zabawy i tańce, odśpiewanie „Sto lat”, życzenia, drobne upominki oraz słodki poczęstunek.

 

 

 Lekcja bezpieczeństwa

 W dniu 15.01.2015r. dzieci z  oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu z pracownikami Straży Gminnej.

 Strażnicy przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wytłumaczyli,  jakie miejsca należy wybierać do zabawy podczas ferii zimowych oraz wyjaśnili zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził mundur strażnika gminnego oraz akcesoria potrzebne im do pracy.

 Na zakończenie nasi goście wręczyli wszystkim przedszkolakom odblaski i kolorowanki z zasadami bezpieczeństwa.

 Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci.Dbamy o ptaki

 

Dzieci dbają o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej, mroźnej zimy, nie byli głodni, a ptasia stołówka była codziennie pełna.

Przedszkolaki wiedzą, co ptaki powinny jeść i chętnie gromadzą pokarm dla skrzydlatych przyjaciół: okruszki chleba, ziarna zbóż, słonecznika i inne smakołyki.

Podczas dokarmiania ptaków, dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

 

Piękne karmniki przygotowali dla nas rodzice,  za które bardzo dziękujemy.

 


Dnia 13.02.2015r.  odbyła się zabawa karnawałowa.

Sala szkolna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi parasolkami, serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje.

Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Bardzo dziękujemy naszym rodzicom, że bawili się rewelacyjnie razem z nami.

 

W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku.

 

 


Dla Babci i Dziadka

Dnia 16.02.2015r. odbyła się specjalna biesiada dla Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mogli super bawić się śpiewając razem z nami znane i lubiane piosenki.


Bardzo przeżywaliśmy nasz występ.

 

My specjalnie dla nich zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy „Polkę dla babci i Dziadka”.

 


Babciu, Dziadku – dziękujemy za poświęcenie, miłość i wielkie serce.

 


 

Dnia 20 lutego 2015r. dzieci z punktu przedszkolnego „ Pluszowy Miś” wybrały się do Regionalnego Centrum Kultury w Pile na przedstawienie teatralne "Wilk i zając na wakacjach".

W bardzo humorystyczny, ale też pouczający sposób artyści Studia Małych Form Teatralnych z Krakowa przedstawili dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Świetna gra aktorów, piękna dekoracja, muzyka i stroje pozostawiły na małych widzach niezapomniane wrażenia. W trzech zabawnych epizodach Zając, w roli właściciela pensjonatu, ratownika i właściciela nadmorskiej smażalni, spotyka się z Wilkiem, który właśnie przybył nad Bałtyk na upragniony urlop.

 

Podczas wycieczki dzieci uczyły się odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych.

 

Pierwsza nasza wycieczka autokarowa była bardzo udana.

 

 


 Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 19 grudnia.


Od samego rana  w sali rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. 

Dzieci w odświętnych strojach przygotowywały się do wigilijnego posiłku. 

Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.

Dzieci smakowały pierniczki, ciasta, owoce i inne smakołyki.

Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci.

 Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.

 

 

 

 


  

 

 Odwiedziny Mikołaja

 

W naszym przedszkolu gościliśmy wyjątkowego gościa, gdyż do naszych przedszkolaków przyjechał ŚWIĘTY MIKOŁAJ.

Mimo braku śniegu dotarł i przywiózł prezenty.

Dzieci z niecierpliwością czekały na niego wypatrując go w oknie.

W podziękowaniu za prezenty zatańczyły i zaśpiewały piosenkę oraz prezentowały swoje umiejętności  przed Mikołajem.

 

 

 

 

 

Przedszkolaki były bardzo przejęte, bo przecież tak wyjątkowego gościa witamy raz w roku…

 

 

Andrzejki

W naszym przedszkolu nie brakuje okazji do wspólnej zabawy.

 

 

Dnia 28 listopada 2014 roku obchodziliśmy Andrzejki.

Przez cały dzień towarzyszyły nam różnorodne
wróżby - zabawy przepowiadające przyszłość,
których nie należy traktować zbyt poważnie,
choć nie jest wykluczone, że mogą się spełnić.

 

 Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.

 

 

Świętujemy

 

 

25 listopada z okazji Święta Pluszowego Misia zawitali do grupy 3,4-latków
niezwykli goście... małe i duże misie pluszowe.

Przybyły one z dziećmi, aby świętować swoje urodziny.

 

Dzieci wysłuchały historii powstania pluszowego misia, a następnie same
opowiadały o swoich ulubionych pluszakach.

Smakowały pyszne ciasta, misiowe żelki i słodkie cukierki.

 

Wyklejały również postacie swoich ulubieńców w wyniku czego powstała
misiowa wystawa prac dziecięcych. Poza tym dzieci recytowały wierszyk,
śpiewały piosenki o misiach oraz brały udział w różnych zabawach ruchowych.  

 

 

Przedszkolaki zostały zaproszone przez uczniów z kl. III na bajkę filmową  pt. „ Kubuś Puchatek”.

 

Dzień ten był pełen emocji i wrażeń.

 

 

 

        Witamy jesień!      

Jesień jest dobrym czasem na obserwowanie zmian
w przyrodzie i przygotowań do nadejścia zimy.
Opadają kolorowe liście z drzew.

Ptaki szykują się do odlotów do ciepłych krajów.

Zwierzęta gromadzą zapasy na zimę.

Dary jesieni - liście, kasztany, żołędzie czy
suszone owoce, można wykorzystywać podczas gier i zabaw,
a także zajęć plastycznych.

W naszym przedszkolu dzieci również świętowały nadejście jesieni.  

 

   


 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach  w życiu rodziny czy życiu przedszkola np.: o Dniu Babci i Dziadka, Dniu Mamy, Dniu Taty czy
o urodzinach, imieninach itd.

Równie ważne jest Święto Chłopców, które obchodzimy
30 września.

W tym dniu   chłopcy otrzymali upominki od dziewczynek.

 

 

Wspólnie smakowaliśmy słodkie ciasto upieczone przez rodziców. 

 

DZIĘKUJEMY!

Bawiliśmy się pysznie!!!

 

 


Losowe Zdjęcie

???


NASZA SZKOŁA JEST MIEJSCEM, W KTÓRYM PROCES NAUCZANIA I WYCHOWANIA STANOWI RADOSNE PRZEŻYCIE DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI.


Wykonanie Webdes. Wspierane przez: Ogłoszenia Piła Wałcz