Nasze Talenty

Nauczyciele o swoich Talenciakach...

 

Mateusz Ruszkowski uczeń klasy IV :

"...Jest uczniem obdarzonym silną wolną, cechą typową dla każdego zwycięzcy. Jego wytrwałość, charyzma, świadomość walki o wysoką stawkę zasługują na szczególną pochwałę. Pyta, gdy nurtuje go problem, docieka, odważnie mówi o swych wątpliwościach, co świadczy o jego kreatywności i logicznym myśleniu. Ma naturę badacza, jest pewny swej wiedzy i umiejętności.

Jego największe sukcesy to:

Laureat w Ogólnopolskim konkursie matematycznym "Albus"

II miejsce w konkursie gminnym " Mały Pitagoras"

III miejsce w gminnym konkursie nt. wiedzy pożarniczej

- nauczyciel matematyki Ewelina Stankiewicz

Radosław Brożek uczeń klsy VI:

"...Dla rówieśników jest przykładem rzetelności i pracowitości. Swą postawą dowiódł, że marzenia można spełniać...

Jego największy suksec to:

I miejsce w konkursie gminnym " Mały Pitagoras" 

- nauczyciel matematyki Ewelina Stankiewicz

Łukasz Kołosowski uczeń klasy IV:

"...Swą postawą dowiódł, że marzenia można spełniać, że solidna praca jest gwarancją sukcesu. Ma bardzo dobrze rozwiniętę zdolności logicznego myślenia, kojarzenia faktów i zależności matematycznych... 

- nauczyciel matematyki Ewelina Stankiewicz


 

Szymon Polak uczeń klasy VI

"... Szymon już od najmłodszych lat przejewiał ogromne zainteresowanie wszelkim rodzajem aktywności fizycznej, szybko stał się jedym z najlepszych sportowców w naszej szkoły. Od wielu lat reprezentuje nas na szczeblu gminnym, powiatowym, ogólnopolskim zdobywając wiele medali, dyplomów a co za tym idzie wysokich wyników dla naszej szkoły..."

-nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Stankiewicz

Wojciech Szczepaniuk uczeń klasy VI

"... Wojciech Szczepaniuk to kapitan naszych drużyn szkolnych w siatkówce oraz piłce nożnej w dużej roli dzięki niemu zdobyliśmy juz kilka czołowych miejsc w zawodach na różnym szczeblu. W ostatnim czasie Wojtek również przejwia ogromne zdolności w biegach długodystansowych, kolejne medale i wysokie wyniki tylko potwierdzają jego coraz wyższa formę..."

-nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Stankiewicz

Natalia Trynkos uczennica klasy V

"...Uczennica wyróżnia się na tle klasy swoją znajomością słownictwa, struktur gramatycznych oraz umiejętnościami w zakresie komunikacji językowej, czytania i rozumienia tekstu pisanego w języku angielskim oraz rozumienia tekstu słuchanego. Uczennica przejawia niezwykły zapał do nauki języka, rozwiązuje dodatkowe zadania co również przejawia się w jej ocenach..."

-nauczyciel języka angielskiego Joanna Szpynda

 

 "… Natalia to pogodna, zawsze uśmiechnięta i sympatyczna dziewczynka, która zadaje dużo pytań, bo jest dociekliwa i ciekawa świata. Odnosi wiele sukcesów, nigdy się nie poddaje, a jakakolwiek porażka działa na nią motywująco. Obecnie przygotowuje się do wielu konkursów o tematyce ekologiczno- przyrodniczej: Eko- Planety, Gminnego Konkursu Ekologiczno- Przyrodniczego i Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EDI. Natalkę cechuje wyjątkowa obowiązkowość i pracowitość. Praca z nią to nieprzerwana i bardzo ekscytująca podróż po wszystkich, coraz mniej dla niej tajemniczych, zakątkach świata przyrody..."

-nauczyciel przyrody Ewa Kamińska

Weronika Hul uczennica klasy VI

"...uczennica bardzo dobrze posługuje się językiem niemieckim. Pomimo, że nie uczy się go w szkole, dzięki kontaktom rodzinnym z krajem naszych sąsiadów, własnym zainteresowaniom i pracy na dodatkowych zajęciach z nauczycielem j. niemieckiego w szkole, osiągnęła bardzo wysoki poziom umiejętności komunikacyjnych, rozumienia tekstu czytanego, słuchanego i znajomość słownictwa. Wykracza on poza poziom przewidziany dla ucznia szkoły podstawowej i gimnazjum.
Jej sukcesem jest uzyskanie tytułu laureata ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego..."

-nauczyciel j.niemieckiego Alicja Korpalska

Szymon Zieliński uczeń klasy IV

"...Szymon, pomimo dopiero czteromiesięcznego kontaktu z przedmiotem historia, wyróżnia się na zajęciach swoją wiedzą z zakresu przedmiotu, umiejętnością myślenia przyczynowo-skutkowego na poziomie wyższym niż u przeciętnego 10-cio latka, analizowaniem faktów i wydarzeń historycznych. Jego zakres pojęć i słownictwa, którym operuje wykracza poza poziom przewidziany dla ucznia klasy IV. Chłopiec dzięki swoim zainteresowaniem i umiejętnościom bardzo dobrze rokuje na przyszłość..."

-nauczyciel histori Alicja Korpalska


"...Słuchając wierszy i fragmentów prozy w wykonaniu Anny Baranowskiej można pozazdrościć jej umiejętności recytatorskich i aktorskich. Jako uczennica klasy III otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim pt, „Wierszyki łamiące języki”. W listopadzie 2011 r. reprezentowała naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie recytatorskim pt. „Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba” organizowanym przez Zespól Szkół Miejskich nr 2 w Wałczu.

Umiejętnościami recytatorskimi, wykorzystaniem wszelkich środków wyrazu artystycznego może pochwalić się również Wiktoria Owczarek, która godnie reprezentowała naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie recytatorskim Pt. „Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba” organizowanym przez Zespól Szkół Miejskich nr 2 w Wałczu.

Wśród uczniów klasy V zainteresowania „żywym słowem” rozwija również Anna Winiecka i Julia Wenderlich, które zawsze ubogacają swoją osobą przedstawienia organizowane w szkole.

Do szkolnych „pogromców byków” należą: Natalia Trynkos i Ada Lisowska, które w maju 2011 r. zajęły dwa II miejsca w XIV gminnym konkursie ortograficznym „O złote pióro wójta”.Ponadto Natalia Trynkos w grudniu 2011 r. zakwalifikowała się do II etapu  II Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego.

Z wielką przyjemnością słucha się piosenek i utworów muzycznych w wykonaniu uczennicy klasy IV Wiktorii Dygas, która przejawia uzdolnienia muzyczne. Wielokrotnie urozmaicała i upiększała swoim występem przedsięwzięcia organizowane w szkole..."

-nauczyciel j.polskiego oraz muzyki Anna Barwińska

Michał Czeppil uczeń klasy IV

„ … Oczarował i skupił na sobie uwagę publiczności w międzyszkolnym konkursie recytatorskim o nazwie „Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba” organizowanym przez Zespól Szkół Miejskich nr 2 w Wałczu. Potrafi on zarówno głosem jak i ekspresją ciała zaprezentować inny wymiar utworów. W interpretacji zachwyca jego bezpretensjonalność i naturalność…”

                                                     -nauczyciel języka polskiego Marcin Paprota  Losowe Zdjęcie

???


NASZA SZKOŁA JEST MIEJSCEM, W KTÓRYM PROCES NAUCZANIA I WYCHOWANIA STANOWI RADOSNE PRZEŻYCIE DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI.


Wykonanie Webdes. Wspierane przez: Ogłoszenia Piła Wałcz