Aktualnośœci


Wybieram wodę

W listopadzie nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę”. Program ten to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Ma on na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. Działania w ramach programu podkreślają rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Jednym z kluczowych zadań projektu jest także propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania.
    W ramach tego projektu, w grudniu, w klasach III-VI zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne pt. „Woda cenniejsza niż złoto”, „Od kropli wody do organizmu człowieka” oraz „Ochrona zasobów wodnych”. Podczas nich uczniowie dowiedzieli się m.in., jaka jest rola wody w organizmie, dlaczego jest ona niezbędna do życia, ile wody dostarczamy i tracimy w ciągu dnia, który narząd ma najwięcej wody. Poznali również zasady gospodarowania wodą i rolę prawidłowego nawodnienia naszego organizmu.
    Realizując projekt, odbył się także konkurs plastyczny „Wybieram wodę”. Zadaniem uczniów było dokończenie hasła „Wybieram wodę, bo…”. Wśród zgłoszonych prac wybrano cztery, którym przyznano wyróżnienia. Były to prace wykonane przez: Annę Szulc, Amelię Marcinkowską, Ewelinę Czupryńską i Kamilę Lipińską. Dziewczynki nagrodzono książkami i dyplomami.
    Projekt podsumowano na uroczystym apelu, podczas którego szkoła oraz każda klasa z osobna otrzymały certyfikaty „Wybieram wodę”. Mam więc nadzieję, że teraz „wybierając wodę”, będziecie pamiętali, jak ważną rolę pełni ona w naszym życiu.
    Pragnę także dodać, że jestem dumna z naszych uczniów, których coraz częściej spotykam z butelką wody mineralnej zamiast butelki niezdrowych napojów. Brawo dla Was! Tak trzymajcie! ;)

Ewa Kamińska, koordynator programu w szkoleLosowe Zdjęcie

???


NASZA SZKOŁA JEST MIEJSCEM, W KTÓRYM PROCES NAUCZANIA I WYCHOWANIA STANOWI RADOSNE PRZEŻYCIE DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI.


Wykonanie Webdes. Wspierane przez: Ogłoszenia Piła Wałcz